Kalendarz

Z Trasy Pielgrzyma
Wersja z dnia 20:50, 10 lip 2019 autorstwa Zdobywca (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "== Zaproszenie na wspólne przejście planowaną trasą EDK == do kościoła św. Filomeny w Gniechowicach === Trasa św. Filomeny [45 km] === Serdecznie zapraszamy w dn...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zaproszenie na wspólne przejście planowaną trasą EDK

do kościoła św. Filomeny w Gniechowicach

Trasa św. Filomeny [45 km]

Serdecznie zapraszamy w dniu 9.08.2019 o godz. 22:00 przed kościół NMP Fatimskiej przy ul. Maślickiej 138 we Wrocławiu na wspólne przejście planowaną trasą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej o długości 45 km do kościoła św. Filomeny w Gniechowicach na Mszę Św. odpustową w dniu 10.08.2019 o godz. 11:00. Na Mszy Św. ksiądz arcybiskup Józef Kupny oficjalnie ustanowi Sanktuarium św. Filomeny, będzie to jedyne Sanktuarium św. Filomeny w Polsce.

Trasa św. Filomeny (skrócona) [25 km]

Dla osób o słabszej kondycji fizycznej polecamy przejście planowaną trasą św. Filomeny o długości 25 km od kościoła NMP Królowej Polski przy ul. Karmelkowej 94 we Wrocławiu do kościoła św. Filomeny w Gniechowicach. Planowane wyjście w dniu 10.08.2019 o godz. 4:00.

Trasa św. Filomeny – indywidualna

Jeśli ktoś ma życzenie pokonać trasę indywidualnie o innej godzinie lub w innym terminie na pieszo lub rowerem to trasa jest dostępna pod adresem: Trasa Czerwona - Św. Filomeny. Zgodnie z założeniami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dostępny jest:

  • ślad KML,
  • słowny opis trasy,
  • mapa trasy.

Dodatkowe informacje

Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy, można wziąć własne rozważania Drogi Krzyżowej. Planowane tempo ok. 5 km/godz. + 10 minut postoju na każdej stacji i 30 minut przy kościele św. Andrzeja Apostoła na Bielanach Wrocławskich.